JEK2: ključni strateški projekt GEN energije
JEK2: ključni strateški projekt GEN energije

Projekt JEK2 ostaja ključni strateški projekt Skupine GEN, ki počasi pridobiva oprijemljivejšo podobo. Po lanskoletnem imenovanju državnega sekretarja v kabinetu predsednika vlade, ki koordinira projekt JEK2 ter ustanovitvi posebne vladne skupine, je vse večja verjetnost, da bomo že letos o projektu glasovali na referendumu. Končno investicijsko odločitev lahko sicer pričakujemo leta 2028, je povedal generalni direktor družbe GEN energija, dr. Dejan Paravan. 

Preberi
Skupina GEN uspešno skozi leto 2023
Skupina GEN uspešno skozi leto 2023

Skupina GEN je leto 2023 zaključila uspešno – ob skoraj treh milijardah evrov prihodkov so zabeležili dobre 204 milijone evrov čistega dobička. Osrednji investicijski projekt družbe GEN ostaja JEK2, ki bo ena osrednjih tematik leta 2024.

Preberi
Za MOPE uspešno prvo leto delovanja
Za MOPE uspešno prvo leto delovanja

Z reorganizacijo ministrstev so bili 24. januarja lani z ustanovitvijo novega Ministrstva za okolje, podnebje in energijo (MOPE) prvič v zgodovini samostojne Slovenije pod eno streho združeni trije sektorji, ki so ključnega pomena za uspešen zeleni prehod slovenske družbe.

Preberi
Energetika in regulativa 24
Energetika in regulativa 24

V Ljubljani danes poteka že 11. konferenca o novostih na energetskem regulatornem področju, pri čemer je osrednja pozornost namenjena novemu načinu obračunavanja omrežnine, ki stopi v veljavo z julijem letos.

Preberi