Pomočnik direktorja energetskega področja na Borzenu Andraž Šavli je dobil vnovičen, že tretji, dvoletni mandat predsednika sekcije IPET.
Cilj sekcije IPET, ki deluje pod okriljem Energetske zbornice, je celovito reševanje problemov povezanih z izmenjavo podatkov. Pri svojem delu sekcija obravnava ključne teme za na področju informatizacije procesov izmenjave podatkov med vsemi udeleženci na trgu, promovira uporabo odprtih standardov za izmenjavo podatkov in želi na ta način prispevati k uspešnemu, učinkovitemu ter preglednemu delovanju energetskih trgov.
Sekcija IPET deluje od leta 2010, ko se je formalno preoblikovala v sekcijo iz leta 2009 ustanovljene Delovne skupine za učinkovito izmenjavo podatkov na trgu z električno energijo. Člani sekcije so poleg Borzena še ELES, Agencija za energijo, SODO in vseh pet distribucijskih podjetij, GEN-I, Holding Slovenske elektrarne in Petrol. Člani opazovalci sekcije IPET pa so Električni finančni tim, Gorenjske elektrarne, Informatika, Energetika Ljubljana, Energija Plus, ECE ter Elektro prodaja E.U.
Cilji delovanja sekcije IPET so določiti ključne podatke, nosilce in skrbnike podatkov, podatkovne tokove, opis procesov ter razvoj novega slovenskega standarda, ki bo omogočil poenotenje pristopov v informatizaciji procesov izmenjave podatkov med vsemi udeleženci na trgu na podlagi učinkovitega in standardiziranega modela. Eden izmed pomembnih ciljev sekcije IPET je tudi včlanitev sekcije v Evropski forum za izmenjavo poslovnih podatkov na področju energetike, ki razvija in standardizira procese elektronske izmenjave podatkov na energetskem trgu in pri svojem delu upošteva usmeritve Evropske unije. Cilji te včlanitve so predvsem izmenjava informacij in izkušenj, uporaba standardiziranih modelov procesov izmenjave podatkov in metodologij, analiza primerov dobre prakse, razvoj, optimizacija in standardizacija uporabe elektronske izmenjave podatkov v energetiki.
Temu sledijo tudi glavni cilji sekcije IPET, ki želi s svojim delom na nacionalni ravni prispevati prav k pravilni strateški usmeritvi udeležencev trga za celovito reševanje problemov in dolgoročno zagotovitev uspešnega, učinkovitega in preglednega delovanja trga z električno energijo.