Elektromonterji, ki delujejo v okviru petih slovenskih elektrodistribucijskih podjetij, skrbijo za 64.000 km elektroenergetskega omrežja in skoraj 960.000 merilnih mest. Elektromonterke in elektromonterji so steber zanesljive preskrbe z električno energijo, zato jim danes, ko obeležujemo svetovni dan elektromonterk in elektromonterjev, v Gospodarskem interesnem združenju distribucije električne energije izrekajo zahvalo, saj s predanim delom skrbijo za nemoteno delovanje slovenskega elektrodistribucijskega omrežja.
Ob letošnjem svetovnem dnevu elektromonterk in elektromonterjev slovenska elektrodistribucijska podjetja – Elektro Ljubljana, Elektro Gorenjska, Elektro Primorska, Elektro Celje in Elektro Maribor – izpostavljajo izjemen pomen dela elektromonterk in elektromonterjev za stabilno in zanesljivo delovanje elektrodistribucijskega omrežja. “Ponosni smo na naše sodelavke in sodelavce, ki opravljajo zahtevna elektromonterska dela ter skrbijo za vzdrževanje, obratovanje in razvoj omrežja. Zahvaljujemo se jim za njihovo predanost, inovativnost ter zavezanost h kakovostnemu opravljanju svojega dela, zaradi česar predstavljajo enega od stebrov nemotene preskrbe Slovenije z električno energijo,” so ob tem sporočajo iz združenja.
Dodajajo, da elektromonterska dela opravljajo predvsem zaposleni, ki cenijo terensko delo, možnost dela v skupini ter dinamičnost v delovnem okolju, delo pa pogosto izvajajo tudi v zahtevnih vremenskih razmerah, pod napetostjo in na višini. Nesebično si prizadevajo za varno, zanesljivo in kakovostno preskrbo z električno energijo slovenskih gospodinjstev in gospodarstva ter so prvi stik sodelovanja elektrodistribucijskih podjetij s širšo skupnostjo.
Kot še izpostavljajo v Gospodarskem interesnem združenju distribucije električne energije, elektrodistribucijsko omrežje predstavlja infrastrukturo trajnostnega razvoja, predane elektromonterke in elektromonterji ter vsi zaposleni v elektrodistribuciji pa so pomemben vzvod uspešnega prehoda v nizkoogljično družbo. (kp)