Energetika

Elektro Ljubljana odprla že 50 polnilnico za električna vozila

V Trbovljah dobili drugo električno polnilnico.
Elektro Ljubljana odprla že 50 polnilnico za električna vozila

Polnilnico na parkirišču pri stavbi občine Trbovlje sta v sredo svojemu namenu predala županja občine Trbovlje Jasna Gabrič in predsednik uprave Elektra Ljubljana mag. Andrej Ribič.

V Elektru Ljubljana so s postavitvijo prvih javnih električnih polnilnic začeli že leta 2010 in se tako med prvimi začeli ukvarjati z električno infrastrukturo. Tako so samo v mestu Ljubljana v lanskem letu postavili 26 novih polnilnic, postavljajo ali obnavljajo pa jih tudi v drugih mestih. 

V Trbovljah so prvo polnilnico postavili že leta 2012 na parkirišču pred muzejem. Nova, sodobna polnilnica za električna vozila pri zgradbi občine Trbovlje napolni avto v uri in pol, konec poletja naj bi se ji pridružila še ena polnilnica na javnem parkirišču ob zdravstvenem domu. Z novo odprto polnilnico so odslej v Zasavju skupaj štiri.

Polona Bahun
O avtorju