Energetika

Elektro Ljubljana storitve širi na Hrvaško

Elektro Ljubljana je v Zagrebu odprla prvo polnilnico za električna vozila v sklopu mreže Gremo na elektriko.
Elektro Ljubljana storitve širi na Hrvaško
Elektro Ljubljana  v Sloveniji skrbi za razvoj javne polnilne infrastrukture vse od leta 2010. Z družbeno odgovorno pobudo Gremo na elektriko si prizadeva spodbujati uporabo električnih vozil. V teh letih so vzpostavili mrežo 122 polnilnic, ki pokrivajo celotno območje delovanja družbe. Kot rečeno, so pred kratkim v sodelovanju z Zagrebškim prometnim zavodom odprli tudi prvo polnilnico na Hrvaškem, in sicer v hrvaški prestolnici.
Vse polnilnice je sicer možno daljinsko nadzorovati, skrbeti za njihovo vzdrževanje, na njih pa je omogočeno je tudi gostovanje. Uporabniška izkušnja je nadgrajena  tudi s prvo mobilno aplikacijo. Ta omogoča registracijo, iskanje najbližje polnilnice, preverjanje zasedenosti, aktiviranje in rezervacijo.
Mreža polnilnic mora za to, da postane učinkovita, preraščati v partnerstva različnih ponudnikov storitev, kot so občine, dobavitelji opreme, individualni lastniki ... Za upravljanje tako kompleksnega sistema pa je potreben sofisticiran tehnološki sistem vodenja in upravljanja, ki lahko upošteva  individualne želje partnerjev. 
»Izjemno nas veseli, da smo partnerje našli tudi na Hrvaškem. Prepričani smo, da bo to partnerstvo prineslo nov zagon energetskemu razvoju EU in da bodo oplemeniteno znanje ter izkušnje, ki jih premoremo, prispevali k pospešenemu razvoju e-mobilnosti in bolj zeleni prihodnosti tudi na Hrvaškem,« je ob tej priložnosti dejal predsednik uprave Elektra Ljubljana mag. Andrej Ribič.  (bj)
povzeto po sporočilu za javnost
O avtorju