Med 13 prijavljenimi na razpis, je bil kot najboljši študent Univerze v Mariboru izbran Vito Šimonka.
Univerza v Mariboru je v sodelovanju z družbo Elektro Maribor že tretje leto zapored izvedla razpis za izbor najboljšega študenta Univerze v Mariboru. Na razpis se je prijavilo 13 odličnih študentov. Njihove vloge je pregledala strokovna komisija,ki ji je predsedovala prof. dr. Nataša Vaupotič, dekanica Fakultete za naravoslovje in matematiko. Komisija je na podlagi meril za ocenjevanje vlog odločila, da je najboljši študent Univerze v Mariboru Vito Šimonka, absolvent magistrskega študijskega programa Fizika, na Fakulteti za naravoslovje in matematiko.Pohvali se lahko z uvrstitvijo med najboljših pet odstotkov študentov v generaciji. Svojo študijsko odličnost dopolnjuje z aktivno obštudijsko dejavnostjo, med katero skrbi tudi za promocijo fakultete ter pomoč sovrstnikom. Je koordinator tutorjev, član Senata Univerze v Mariboru in član Študentskega sveta. Aktivno sodeluje pri raznih raziskovalnih projektih, kar dokazuje tudi kot avtor in soavtor številnih znanstvenih prispevkov. Kot najboljši študent Univerze v Mariboru je prejel tudi denarno nagrado v višini 650 evrov, ki jo podarja Elektro Maribor.
Priznanje sta sicer prejela tudi študenta, ki sta zasedla drugo in tretje mesto.Drugo mesto je tako pripadlo Evi Lorenčič, študentki 2. letnika magistrskega programa Ekonomske in poslovne vede na Ekonomsko-poslovni fakulteti Univerze v Mariboru. Študentka, katere povprečna ocena je vsa leta študija 10, je prav tako uvrščena med najboljših pet odstotkov študentov svoje generacije. V študijskem letu 2013/2014 je prejela tudi Perlachovo nagrado za uspešno raziskovalno delo s področja družboslovnih ved.
Tretje mesto pa je dosegel Tadej Emeršič, študent absolvent magistrskega študijskega programa Fakultete za naravoslovje in matematiko. Komisijo je prepričal z zavidljivimi študijskimi in odličnimi znanstveno raziskovalnimi rezultati. Je tutor, član Študentskega sveta FNM, Senata fakultete in komisije za znanstvenoraziskovalne zadeve FNM. Je tudi nadomestni član v Študentskem svetu Univerze v Mariboru.
Doc. dr. Lučka Lorber, prorektorica za razvoj kakovosti Univerze v Mariboru, je na današnji razglasitvi poudarila, da je izvedba razpisa za izbor najboljšega študenta Univerze v Mariboru skupaj z družbo Elektro Maribor primer zglednega sodelovanja med dvema institucijama, ki se zavedata svoje družbene odgovornosti. »Nagrado smo že tretje leto zapored podelili študentu, ki je pokazal največjo vsestranskost v študijskem življenju. Nagrajenec namreč dokazuje, da je mogoče uspešno združevati študijsko odličnost z aktivnim vključevanjem v znanstveno-raziskovalno delo, ob tem pa svoje sposobnosti in znanje nesebično deliti z vrstniki preko sistema študentskega tutorstva in demonstratorstva.»
Predsednik uprave družbe Elektro Maribor mag. Boris Sovič pa je ob tej priložnosti izpostavil, da so vrednote družbe Elektro Maribor kakovost, poštenost in poslovna odličnost. »V tem projektu sodelujemo, ker razpis postavlja v ospredje odličnost pri študijskem in raziskovalnem delu. Študente spodbuja, da stopijo korak naprej, družbo pa, da opazi in prepozna dodano vrednost odličnosti. V sodobnem svetu, v razmerah praviloma ostre konkurence na številnih področjih, je prav odličnost tista dodana vrednost, ki omogoča ustvarjalne preboje. V družbi Elektro Maribor zato iskreno čestitamo letošnjim nagrajencem za njihove vrhunske dosežke. Vsem študentom želimo, da vztrajajo v svoji želji po znanju in ustvarjalnosti,« je sklenil mag. Boris Sovič. (bj)
E-novice
Dvakrat na teden v svoj e-nabiralnik prejmite novosti iz
področja elektrogospodarstva.
Prijavi se
Naročite revijo
Na leto izide 6 številk revije. Cena posamezne številke je 5 EUR, celoletna naročnina pa znaša 30 EUR + DDV.
Naroči revijo