Odjemalci v Sloveniji so februarja iz prenosnega omrežja prevzeli milijardo 24,3 milijona kilovatnih ur ali za 6,8 odstotka manj kot lani.
Ukrepi povezani s pandemijo in posledično omejena gospodarska dejavnost ter tudi globalno povpraševanje se odražata tudi na porabi električne energije. Tako so slovenski odjemalci drugi letošnji mesec iz prenosnega omrežja prevzeli milijardo 24,3 milijona kilovatnih ur, kar je bilo kar za 6,8 odstotka manj kot februarja lani, pri čemer pa je treba upoštevati, da je bil lani februar za dan daljši. Znatna odstopanja v primerjavi z odjemom pred izbruhom pandemijske krize je še naprej zaznati pri velikih odjemalcih, ki so februarja iz prenosnega omrežja prevzeli »le« 109,6 milijona kilovatnih ur oziroma za skoraj 22 odstotkov manj kot v enakem času lani. Manjši od primerljivega lanskega pa je bil februarja tudi odjem distribucijskih podjetij, ki so iz prenosnega omrežja prevzela 880,5 milijona kilovatnih ur ali za 5 odstotkov manj kot lani. Za 6 odstotkov večji od primerljivega odjema lani pa je bil odjem ČHE Avče, ki je za potrebe črpanja februarja prevzela 34,1 milijona kilovatnih ur električne energije.
In kaj kažejo dvomesečni podatki? V prvih dveh letošnjih mesecih je bilo iz prenosnega omrežja prevzetih 2 milijardi 200,5 milijona kilovatnih ur električne energije, kar je bilo za 5,3 odstotka manj kot v enakem lanskem obdobju in le za 0,2 odstotka manj od pričakovanj zapisanih v letošnji elektroenergetski bilanci.
E-novice
Dvakrat na teden v svoj e-nabiralnik prejmite novosti iz
področja elektrogospodarstva.
Prijavi se
Naročite revijo
Na leto izide 6 številk revije. Cena posamezne številke je 5 EUR, celoletna naročnina pa znaša 30 EUR + DDV.
Naroči revijo