Na Brdu pri Kranju bo 11. oktobra potekalo že 9. strateško srečanje o inovativnih energetskih rešitvah iz različnih področij, ki tudi letos prinaša vrsto zanimivih govorcev in konkretnih primerov iz prakse. Med drugim boste tako lahko prisluhnili Ivu Boscarolu iz vodilnega svetovnega proizvajalca ultralahkih letal Pipistrel, ki bo spregovoril o uvajanju električne energije oziroma obnovljivih virov v letalski promet, dr. Andreju Kosu, ki bo nanizal razloge, zakaj se je smiselno lotiti interneta stvari v energetiki ter Damjanu Slaparju iz Iskratela, ki bo pojasnil, zakaj je v energetski industriji nujna modernizacija preko digitalizacije ključne infrastrukture.
Omenjeni trojici se bo pridružilo še več kot 20 govorcev, ki bodo podrobneje predstavili zanimive primere in rešitve iz prakse. Tokrat naj za pokušino omenimo, da bodo predstavniki družbe GEN-I udeležence seznanili s prednostmi projekta oziroma njihove nove storitve GEN-I Sonce. Kot poudarjajo v GEN-I je zaradi globalnega segrevanja je prehod v nizkoogljično družbo nujno potreben. Da bi dosegli zastavljene podnebne cilje, moramo povečati delež energije proizvedene iz obnovljivih virov energije. Sonce predstavlja neizčrpen vir čiste energije in danes je tehnologija že tako dovršena in stroškovno učinkovita, da lahko vsak gospodinjski odjemalec postane samooskrben z lastno sončno elektrarno. Projekt postavitve elektrarne za samooskrbo pa ni enostaven, zato so si v GEN-I zadali nalogo, da razvijejo nov poslovni model, s katerim lahko vsem gospodinjstvom, ki si želijo lastno sončno elektrarno omogočijo da si jo na enostaven način tudi dejansko zagotovijo.
Zanimanje obiskovalcev bo zagotovo pritegnila tudi predstavitev podjetja
Renault Nissan Slovenija, v katerem poudarjajo, da so našli pravo rešitev za dosego zastavljenih ciljev glede razogličenja prometa. Kot pravijo, bi v Sloveniji moralo biti leta 2030 vsaj 15 odstotkov vseh avtomobilov električnih, vsak drug nov avtomobil tega leta pa bo moral biti električen. Čez 13 let se naj bi tako po slovenskih cestah vozilo že vsaj 160.000 avtomobilov brez izpustov toplogrednih plinov, za temi cilji pa danes močno zaostajamo.
Slovenska električna mobilnost potrebuje torej rešitve, ki bodo združile tehnološke inovacije (velik doseg in najvišjo stopnja učinkovitosti izrabe polnilne infrastrukture) z inovativnimi poslovnimi modeli za zagotavljanje cenovno najugodnejše uporabe avtomobila skozi celotno življenjsko obdobje, vključno z nabavno ceno avtomobila. Podobnih zanimivih predstavitev, ki bodo uvod v osrednjo okroglo mizo o inovativnosti v energetiki, bo še precej, zato dogodka ne gre zamuditi.
Naj vas spomnimo, da imate samo še danes in jutri priložnost, da izkoristite več kot 20-odstotni popust za zgodnje prijave in se pridružite že prijavljenim pomembnim deležnikom iz energetike, elektro in druge industrije, dobaviteljem, večjim odjemalcem in odločevalcem. Več informacij o letošnjem posvetu pa dobite na naslovu www.prosperia.si.