Po podatkih statističnega urada Slovenije je bila junija proizvodnja v hidroelektrarnah v primerjavi z istim mesecem lani manjša za 49 odstotkov, v jedrski elektrarni za 2 odstotka, v termoelektrarnah pa kar za 80 odstotkov večja. Večji proizvodnji električne energije v termoelektrarnah je sledila tudi rast porabe goriv, ki je bila za 44 odstotkov večja kot pred enim letom. Junija smo sicer uvozili 756 GWh, izvozili pa 762 GWh električne energije. V primerjavi z junijem lani je bil uvoz večji za 45 odstotkov, izvoz pa se je povečal 14 odstotkov. Ob manjši proizvodnji,pa je bila poraba električne energije večja kot v maju. Gospodinjstva so v juniju porabila 236 GWh električne energije, poraba poslovnih subjektov pa je znašala 675 GWh. S porabo 363 GWh je bila močno v ospredju predelovalna dejavnost, pri čemer je bila Ljubljana edina občina z več kot desetodstotno porabo električne energije znotraj predelovalne dejavnosti (11,8-odstotni delež). Zanimiv je tudi podatek, da so gospodinjstva v Mariboru količinsko porabila nekaj manj kot tretjino električne energije porabljene v Ljubljani.
Porast količine oskrbe z energenti na mesečni in letni ravni
Količina oskrbe pri vseh energentih, razen pri zemeljskem plinu, ekstra lahkemu kurilnemu olju, ter pri črnemu premogu in antracitu se je povečala. Oskrbe pri teh treh spremljanih kategorijah so se v primerjavi s prejšnjim mesecem zmanjšale za 8, 4 oziroma za 1 odstotek. Poleg tega so se povečale količine oskrbe z motornim bencinom za 32 odstotkov, dizelskim gorivom za 28 odstotkov, petrolejskim gorivom za reaktivne motorje za 27 odstotkov, rjavim premogom in lignitom za 25 odstotkov, utekočinjenim naftnim plinom za 5 in koksom za 2 odstotka.
V primerjavi z junijem lani pa so se povečale količine oskrbe s petrolejskim gorivom za reaktivne motorje za 111 odstotkov, rjavim premogom in lignitom za 64 odstotkov, dizelskim gorivom za 31 odstotkov, motornim bencinom za 20 odstotkov, utekočinjenim naftnim plinom in koksom za 19 odstotkov in ekstra lahkim kurilnim oljem za 13 odstotkov.