Ta je pokazala, da Evropejke in Evropejci glede na trenutne razmere menijo, da sta prednostni področji v letu 2022 obramba in varnost (34 odstotkov) ter povečanje neodvisnosti EU in njenih držav članic pri oskrbi z energijo (26 odstotkov). Tema področjema tesno sledijo gospodarske razmere (24 odstotkov), okolje in podnebne spremembe (22 odstotkov) ter brezposelnost (21 odstotkov).
Podatki iz raziskave razkrivajo veliko podporo ciljem načrta RePowerEU. Po mnenju 87 odstotkov vprašanih bi morala EU čim prej zmanjšati svojo odvisnost od ruskih virov energije, 80 odstotkov pa se jih strinja, da lahko energetska politika prispeva k zaščiti strateških interesov EU. Podatki kažejo, da 86 odstotkov vprašanih meni, da je zmanjšanje uvoza nafte in plina ter vlaganje v OVE pomembno za našo splošno varnost, 87 odstotkov pa, da bomo zaradi povečanja energijske učinkovitosti manj odvisni od proizvajalcev energije zunaj EU. Poleg tega 85 odstotkov vprašanih želi, da bi EU masovno vlagala v OVE.
V zvezi z obvladovanjem podnebnih sprememb 85 odstotkov Evropejcev in Evropejk meni, da lahko boj proti podnebnim spremembam pomaga izboljšati njihovo zdravje in dobro počutje, enak delež pa jih tudi verjame, da lahko ta prizadevanja ustvarijo nove priložnosti za inovacije, naložbe in delovna mesta. Čeprav 49 odstotkov vprašanih meni, da bi boj proti podnebnim spremembam lahko škodoval našemu gospodarstvu, jih 83 odstotkov meni, da lahko pripomore k zmanjšanju stroškov večje ekološke škode v prihodnosti. Poleg tega 81 vprašanih meni, da lahko energija iz OVE dolgoročno zmanjša ceno, ki jo plačamo za porabo energije.