Statistični urad Republike Slovenije je v okviru mednarodnega projekta razvil metodologije za pripravo razčlenjenih podatkov o proizvodnji in rabi energije, pri čemer je zbral tudi podatke o porabi električne energije v podatkovnih centrih. Kot so zapisali na Statističnem uradu, so podatkovni centri veliki porabniki električne energije, zato je spremljanje njihove porabe pomembno za preučevanje in spremljanje okoljskih vplivov digitalizacije.
Po podatkih je leta 2023 41 obravnavanih podatkovnih centrov v Sloveniji imelo skupno nazivno moč 7.554 kW, porabili pa so 36.833 MWh električne energije. Večina električne energije oziroma dobra polovica porabljene elektrike v podatkovnih centrih je bila namenjena za delovanje strežnikov, sledila je poraba za hlajenje (28 odstotkov), za shranjevanje podatkov (11 odstotkov), za omrežno infrastrukturo (7 odstotkov) in za druge namene rabe (4 odstotke).
Z 61-odstotnim deležem so prevladovali manjši podatkovni centri z močjo do 100 kW, 32 odstotkov podatkovnih centrov je imelo moč med 100 in 1.000 kW, le 7 odstotkov pa 1.000 kW ali več. Večina podatkovnih centrov (46 odstotkov) je bila v lasti poslovnih subjektov, registriranih v informacijskih in komunikacijskih dejavnostih, 15 odstotkov jih je bilo v lasti poslovnih subjektov, registriranih v finančnih in zavarovalniških dejavnostih, po 12 odstotkov v področju dejavnosti prometa in skladiščenja ter izobraževanja, pri preostalih 15 odstotkih pa so bili lastniki poslovni subjekti iz področij dejavnosti trgovine, vzdrževanja in popravil motornih vozil, dejavnosti javne uprave in obrambe, dejavnosti obvezne socialne varnosti ter strokovnih, znanstvenih in tehničnih dejavnosti.