S tem je postala prva gorenjska občina, ki se je prostovoljno zavezala k dodatnemu povečanju URE in OVE na svojem območju.
Kot je povedal župan Mohor Bogataj ob podpisu pogodbe, je občina v zadnjem letu izvedla več uspešnih projektov na področju URE in OVE, med drugim energetsko sanacijo občinske stavbe, energetsko prenovo bazenskega kompleksa v Športnem centru Kranj in energetsko knjigovodstvo. Poleg tega pa je bila občina uspešna tudi na razpisih za pridobitev sredstev sofinanciranja za energetske sanacije, pričakuje pa tudi odobritev še nekaterih vlog za energetsko obnovo šolskih objektov in vrtcev.
Ob tem je še izpostavil, da bo Akcijski načrt za trajnostno energijo (SEAP) ključni dokument, v katerem bodo določili, kako namerava občina doseči zmanjšanje izpustov CO2 do leta 2020. Na podlagi rezultatov osnovne evidence emisij bodo identificirali najustreznejša področja ukrepanja in priložnosti za doseganje zmanjšanja emisij. Določili bodo še dejavnosti in ukrepe za doseganje ciljev, poleg tega pa tudi časovne okvire in dodeljene odgovornosti.
Konvencija županov predstavlja zvezo evropskih trajnostno najnaprednejših lokalnih skupnosti, posamezna občina pa svojo politično zavezo preoblikuje v celovito strategijo s konkretnimi ukrepi in projekti ter si s tem odpre nov razvojni potencial in dodatne možnosti. Občina si tako izdela prioritete, posodobi načrt razvojnih programov in pripravi projekte, za katere nato kandidira na razpisih. Rezultat teh aktivnosti so pozitivni okoljski in finančni učinki ne samo za občinsko blagajno, ampak tudi za občane in lokalno gospodarstvo. Na evropskem nivoju je k pobudi pristopilo že 4.576 občin in mest, od tega v Sloveniji 16. (pb)
E-novice
Dvakrat na teden v svoj e-nabiralnik prejmite novosti iz
področja elektrogospodarstva.
Prijavi se
Naročite revijo
Na leto izide 6 številk revije. Cena posamezne številke je 5 EUR, celoletna naročnina pa znaša 30 EUR + DDV.
Naroči revijo