Energetika

MzI se aktivno zavzema za uvajanje mobilnosti

Na Ministrstvu za infrastrukturo (MzI) si prizadevajo doseči spremembe navad pri mobilnosti, kar je posebej izpostavljeno tudi v okviru letošnjega ETM.
MzI se aktivno zavzema za uvajanje mobilnosti

Pri spreminjanju navad ima glavno vlogo predvsem osveščanje, zato Ministrstvo za infrastrukturo izvaja projekt Evropski teden mobilnosti (ETM), ki vsako leto poteka med 16. in 22. septembrom.

Kot je povedala mag. Polona Demšar Mitrovič, nacionalna koordinatorica projekta, Evropski teden mobilnosti v Sloveniji pripravljajo že od leta 2002, ministrstvo ga vodi sedmo leto. Ob tem je izrazila veselje, da so uspeli v sedmih letih podvojiti število občin, ki sodelujejo v projektu ETM. Letos jih je že 77. Še bolj od številk pa je po njenih besedah pomembno, da so ukrepi, ki jih izvajajo v okviru projekta, vedno bolj kakovostni.

Ministrica napoveduje pozitivne korake

Občina Grosuplje, ki jo je na svojem prvem uradnem delovnem obisku v vlogi ministrice za infrastrukturo obiskala mag. Alenka Bratušek, je ena od občin, ki je tudi letos pripravila delavnice o možnostih uporabe javnih prevoznih sredstev, pešačenja in kolesarjenja pri naših dnevnih premikih.

»Na ministrstvu bomo pod mojim vodstvom dokončno uvedli enotno vozovnico za javne prevoze, pospešeno gradili kolesarske steze in posodabljali železniške povezave. Cilj je, da bi te pozitivne vrednote, ki jih danes širimo v sklopu Evropskega tedna mobilnosti, vsak dan tudi uveljavljali v praksi,« je poudarila mag. Alenka Bratušek.

Letošnji slogan Evropskega tedna mobilnosti se glasi: »Združuj in učinkovito potuj«. Kot so med drugim še pojasnili na MzI, je letošnji teden mobilnosti še nekoliko bolj poseben, saj so se odločili, da več pozornosti namenijo starejšim.