Mednarodna konferenca o novih tehnologijah v energetiki je znana po tem, da odpira najbolj aktualna vprašanja povezana z preobrazbo energetskega sektorja in udeležencem omogoča tudi seznanitev z zanimivimi inovativnimi primeri iz prakse, in tudi letošnja ne bo nič drugačna. Organizatorjem je namreč letos uspelo dobiti tudi nekaj zanimivih govorcev iz tujine, ki bodo predstavili najnovejše trende na področju digitalizacije in decentralizacije energetskih sistemov, s svojimi projekti pa se bodo na njej predstavili tudi strokovnjaki iz domovine.
Steven Burns iz Itron Network Solutions, eden izmed vodilnih inženirjev programa Velike Britanije na področju pametnega merjenja z več kot 20 letnimi izkušnjami znotraj električnih distribucijskih podjetij in aplikacij IoT, bo tako povzel ključne ugotovitve britanskega pristopa k pametnemu omrežju, obdelavi podatkov in komunikacijski infrastrukturi.
Piotr Pietrzak iz IBM-a bo napovedal, kaj lahko pričakujemo od od uvajanja novih tehnologij kot so 5G, IoT, Oblačne tehnologije, Quantum, avtonomni droni, električna vozila in umetna inteligenca, ki ne vplivajo samo na področje tehnologij temveč temeljito spreminjajo sedanje poslovne modele in vplivajo na stabilnost omrežij.
Primož Sevčnikar iz podjetja TROIA bo predstavil informacijski sistem za upravljanje zmogljivosti sredstev, ki podjetjem omogoča, da izboljšajo svojo vzdrževalno strategijo in sprejemajo boljše odločitve na podlagi kakovostnih informacij ter na ta način znižujejo stroške, zmanjšajo tveganja in izboljšajo operativnost.
Dr. Rok Lacko iz GEN-I bo predstavil cilje demonstracijskega projekta Aktivni odjemalce, ki ga GEN-I izvaja skupaj z drugimi partnerji in v okviru katerega raziskujejo razvoj in možnost trženja prilagodljivosti pri manjših odjemalcih.
Peter Ceferin iz Smart Com-a bo naslovil vprašanja povezana s kibernetsko varnostjo v energetiki, pri čemer tovrstne grožnje, kljub v preteklosti vztrajnemu trendu ločevanja procesnih oziroma tehničnih sistemov od omrežij in sistemov namenjenih zagotavljanju poslovnih aplikacij, naraščajo, saj vse bolj prihaja do vse večjega prepletanja procesov in potreb po izmenjavi podatkov med različnimi aplikacijami.
To je samo nekaj povzetkov napovedanih vsebin, več podrobnosti o konferenci, na kateri bo svoje poglede na energetsko tehnološko prihodnost, predstavilo kar 16 avtorjev, pa si lahko ogledate na naslovu
Prosperie.
Vabljeni!