Uredba določa vrsto javno-zasebnega partnerstva, in sicer gre za koncesijsko javno-zasebno partnerstvo, koncesijo storitve, ki je bilo določeno v skladu z ugotovitvami iz investicijskega programa ter ocene upravičenosti. Uredba predvideva, da je predmet koncesije izvajanje storitev zagotavljanja avtonomnega delovanja vojašnice in nadalje tudi pogodbenega zagotavljanja prihranka (primarne) energije v objektih Vojašnice Edvarda Peperka ter delna samozadostnost vojašnice iz naslova proizvodnje električne energije. Uredba je temeljni okvir prihodnjega pogodbenega razmerja, natančnejša opredelitev vseh sestavin pogodbenega razmerja pa bo izvedena v okviru koncesijske pogodbe.
S predlagano uredbo se urejajo predmet, pravice in obveznosti javnega in zasebnega partnerja in uporabnikov objekta, postopek izbire zasebnega partnerja ter druge sestavine razmerja javno-zasebnega partnerstva, ki so v skladu z določbami Zakona o javno-zasebnem partnerstvu predmet urejanja s koncesijskim aktom. Uredba ureja tudi bistvene dele postopka izbire koncesionarja ter predvideva klasične oblike prenehanja koncesijskega razmerja, in sicer prenehanje koncesijske pogodbe, odkup koncesije ali prevzem koncesije.
V skladu z leta 2020 sprejetem Zakonu o zagotavljanju sredstev za investicije v Slovensko vojsko 2021-2026 so bile sicer v okviru predvidenih sredstev za obnovo infrastrukture vojašnic Slovenske vojske načrtovane tudi energetske prenove, med njimi tudi Vojašnice Edvarda Perka v Ljubljani. Tako je bila predvidena celovita energetska sanacija desetih tamkajšnjih objektov in postavitev sončne elektrarne, pri čemer naj bi z energetsko sanacijo porabo primarne energije v vojašnici na letni ravni zmanjšali za polovico, emisije toplogrednih plinov pa za 648 ton ekvivalenta CO2.
V okviru projekta celovite prenove je bila predvidena tudi izgradnja fotovoltaičnih elektrarn na strehah obstoječih in novih objektov, s čimer naj bi dodatno zmanjšali stroške za energijo in povečali samooskrbo s proizvodnjo iz obnovljivih virov. Prvotno ocenjena vrednost projekta znaša dobrih pet milijonov evrov. Iz tega vira pa naj bi na leto zagotovili okoli 3.700.000 kWh električne energije na leto, kar je skoraj za enkrat več, kot so potrebe vojašnice.
Elektrarno naj bi zgradili v obliki zasebno javnega partnerstva in jo dokončali do leta 2024, s sprejetjem omenjene vladne uredbe pa je zdaj storjen tudi konkreten korak v smeri doseganja zastavljenega cilja.