Po podatkih državnega statističnega urada, je neto proizvodnja električne energije v Sloveniji januarja znašala 1.233 GWh in je bila v primerjavi z decembrom lani manjša za odstotek, glede na januar 2021 pa kar za 14 odstotkov. Proizvodnja hidroelektrarn je bila januarja v primerjavi z istim mesecem lani manjša za 40 odstotkov, termoelektrarn za 5 odstotkov in jedrske elektrarne za odstotek. Delež sončnih in vetrnih elektrarn je bil januarja zgolj 1,7-odstoten. Manjši proizvodnji električne energije v termoelektrarnah je sledila tudi manjša skupna poraba goriv, ki je bila tako januarja za 6 odstotkov manjša kot januarja 2021.
Na drugi strani je še naprej zaznati naraščanje porabe, saj je bila ta januarja za odstotek višja kot prejšnji mesec in za 3 odstotke višja kot januarja lani. Januarja smo uvozili 814 GWh, izvozili pa 682 GWh električne energije, pri čemer je bil v primerjavi z enakim obdobjem lani uvoz za 4 odstotke večji, izvoz pa za 23 odstotkov manjši.
V januarju je bilo zaznali tudi padec oskrbe pri vseh energentih, razen pri petrolejskemu gorivu za reaktivne motorje, koksu ter pri črnemu premogu in antracitu. Tako smo januarja v primerjavi z mesecem prej zabeležili padec oskrbe z drugimi naftnimi proizvodi za 53 odstotkov, rjavim premogom in lignitom za 26 odstotkov, utekočinjenim naftnim plinom za 12 odstotkov, dizelskim gorivom za 10 odstotkov ter motornim bencinom in ekstra lahkim kurilnim oljem za 2 odstotka. Je pa bila oskrba s temi energenti precej višja kot januarja lani, in sicer se je oskrba s petrolejskim gorivom za reaktivne motorje povečala za 233 odstotkov, drugimi naftnimi proizvodi za 178 odstotkov, motornim bencinom za 55 odstotkov, dizelskim gorivom za 20 odstotkov, ekstra lahkim kurilnimi oljem za 12 odstotkov in koksom za 6 odstotkov.