Partnerja sta se zavezala, da bosta predlagala takšne rešitve, ki bodo odpravile vzroke in težave, ki so bile vzrok za napoved opozorilne stavke.
Stavkovni odbor SDE Slovenije in Ministrstvo za infrastrukturo in prostor (MzIP) sta v času po napovedi stavke Vladi RS in SDH vodila dialog o možnih rešitvah za odpravo razlogov, ki si bili razlog za napoved splošne opozorilne stavke v dejavnosti elektrogospodarstva Slovenije. Obe strani sta se strinjali, da splošna opozorilna stavka napovedana za 28. 8. 2014 ni v interesu nobenega od partnerjev in, da ima lahko nepredvidljive posledice. S pisnim dogovorom se partnerja zavezujeta, da bosta v okviru pristojnih odborov Ekonomsko socialnega odbora na področju energetike (ESOE) in že oblikovanih komisij za posamezna področja predlagala in dogovorila takšne rešitve, ki bodo odpravile vzroke in težave, ki so bile vzrok za napoved opozorilne stavke. Prav tako sta se partnerja zavezala, da se bo priprava vladnih energetskih predpisov sprejemala s predhodnim usklajevanjem in iskanjem dogovora v okviru ESOE. Nadalje sta se partnerja s tem dogovorom tudi zavezala nadaljevati pogajanja o spremembah in dopolnitvah panožnih kolektivnih pogodb dejavnosti elektrogospodarstva in premogovništva.
Na podlagi dogovora, ki vključuje še nekatere druge usklajene rešitve, je Stavkovni odbor SDE Slovenije sprejel odločitev o odpovedi splošne opozorilne stavke v dejavnosti elektrogospodarstva Slovenije napovedane za 28. 8 .2014.
V procesu pogajanj je SDH zavrnil aktivno vlogo pri iskanju rešitev za nastale težave ter odklonil podpis dogovora. Stavkovni odbor SDE Slovenije bo skozi socialni dialog z Vlado RS problematiziral delovanje SDH na področju slovenske energetike in ji ponovno predlagal v razmislek spremembo zakona o SDH, s katero bi se energetske družbe izločile iz portfelja SDH d.d., saj ne more mimo dejstva, da je z njegovo neaktivnostjo soodgovoren za nastale težave v gospodarskih družbah Nafta Petrochem, HSE, ter posredno TET. (VH)