Predstavniki Ministrstva za infrastrukturo so se srečali z avstrijskimi kolegi, pristojnimi za energetiko.
Po besedah slovenskih predstavnikov so v zakonodajnem svežnju rešeni največji problemi za Slovenijo, odprtih ostaja le še nekaj manjših zadev. Na drugi strani pa Avstrija meni, da bi se podporne nacionalne sheme lahko odprle le za sosednje države s predpogojem zadostne povezanosti in recipročnosti. Avstrijo v okviru svežnja skrbijo tudi stroški ukrepov energetske učinkovitosti, predvsem v povezavi z intenzivno industrijo.
Ob tem je avstrijska stran izpostavila bližajoče se predsedovanje Svetu Evropske unije v drugi polovici leta 2018, kjer naj bi se osredotočali prav na trialoge aktov svežnja Čista energija za vse Evropejce. Generalni direktor avstrijskega Zveznega ministrstva za znanost, raziskave in gospodarstvo Michael Losch je na srečanju izpostavil, da so sprejeli nacionalni akt na področju energije, s katerim želijo spodbuditi predvsem proizvodnjo iz malih obnovljivih virov. Kot trenutno najbolj pereč pa je izpostavil problem t. i. »bidding zones«, kjer jim je bila naložena nesprejemljiva delitev na meji z Nemčijo.
V zvezi z obnovljivimi viri energije, kjer Avstrija vidi možno dodano evropsko vrednost v predlogu prostovoljne finančne platforme, je generalni direktor Michael Losch dejal, da obstaja možnost za skupne projekte, a bi države v tem primeru morale obdržati lastništvo nad investicijami. Avstrija je izpostavila še problem Agencije za sodelovanje energetskih regulatorjev (ACER), kjer si večje države članice EU želijo več glasovalne moči. Slovenija se strinja, da to ni pravi pristop, kar bo zagovarjala tudi na ravni Evropskega sveta.