Uveljavitev sporazuma v roku manj kot leto dni pomeni spodbudo za dodatno ukrepanje.
Evropska komisija je pozdravila današnji začetek veljavnosti pariškega podnebnega sporazuma, ki je začel veljati 30 dni po tem, ko je sporazum ratificirala EU in s tem tudi omogočila začetek veljavnosti, saj je bil dosežen pogoj, da mora sporazum ratificirati zadostno število pogodbenic, ki predstavljajo vsaj 55 odstotkov svetovnih emisij.
Podpredsednik komisije, zadolžen za vzpostavitev Energetske unije, Maroš Šefčovič je ob tej priložnosti poudaril, da začetek veljavnosti sporazuma v manj kot letu dni od dogovora pomeni predvsem eno, in sicer, da se vse države zavedajo nujnosti izvajanja ukrepov v boju proti podnebnim spremembam. Kot je dejal, hkrati to pomeni tudi dodatno spodbudo za pospešitev dela na preusmeritev k čistim oblikam energije in to ne le na ravni EU, ampak globalno.
V Maroku se sicer v ponedeljek začenja nova podnebna konferenca Združenih narodov (COP22), ki bo trajala do 18. novembra. EU pričakuje, da bo srečanje prispevalo k napredku pri ključnih elementih pariškega sporazuma, vključno z dostopom do finančnih sredstev za države v razvoju in krepitvijo zmožnosti teh držav za izvajanje njihovih načrtov v zvezi s podnebnimi ukrepi. EU in njene države članice prispevajo največ, okoli tretjino sredstev za podnebne programe v državah v razvoju, kar predstavlja skoraj polovico obljub, danih v okviru zelenega podnebnega sklada.