Kot pravijo v Petrolu, želijo kot ena največjih energetskih družb prispevati svoj delež pri doseganju zavezujočih ciljev Slovenije glede deleža obnovljivih virov, zato v zadnjem času vse intenzivneje vlagajo tudi v proizvodnjo elektrike iz vetrnih, sončnih in hidroelektrarn. Tako so ob koncu minulega leta imeli že za 33,5 MW instaliranih zmogljivosti iz obnovljivih virov, do leta 2025 pa naj bi v skladu s sprejetimi strateškimi načrti presegli 160 MW inštalirane moči. K temu cilju naj bi jim pomagala tudi nedavno končana vetrna elektrarna Ljubač v bližini Knina na Hrvaškem, ki jo sestavlja devet vetrnic s skupno močjo 30 MW in naj bi na leto proizvedle okrog 96 GWh električne energije, kar naj bi zadostovalo za pokritje potreb za kar 30.000 povprečnih gospodinjstev. Gre za drugi Petrolov vetrni park na Hrvaškem, saj so leta 2017 v bližini Šibenika že zagnali 20,7 MW vetrno elektrarno Glunča. Tudi drugače Petrol večino projektov proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov energije izvaja predvsem na Hrvaškem, v Bosni in Hercegovini ter v Srbiji, kjer je velik naravni potencial sonca, vode in vetra. V Petrolu vidijo velik potencial še zlasti pri slednjem, saj bo, kot pravijo, do leta 2030 veter postal glavni vir električne energije v Evropi.
»Globalni energetski sistem je priča naglemu razvoju, na kar vplivajo tako povečane potrebe po energiji kot okoljevarstvene zahteve zaradi podnebnih sprememb. Tem ciljem sledimo tudi s proizvodnjo elektrike iz obnovljivih virov – vetra, vode in sonca. Pri Petrolovi odločitvi, da postane sodobna trajnostno naravnana energetska družba, ima zato posebno strateško mesto proizvodnja elektrike iz obnovljivih virov, kar je ena ključnih aktivnosti za prihodnji razvoj skupine Petrol,« je ob zagonu novega vetrnega parka izpostavil mag. Jože Bajuk, član uprave Petrola, odgovoren za poslovni steber Energija in rešitve.
Projekt vetrnega parka Ljubač predstavlja tudi prvi Petrolov projekt na področju proizvodnje vetrne energije, ki je bil izveden brez finančnih podpor ali subvencij, kar pomeni, da bo trajnostna in čista električna energija na voljo odjemalcem, ne da bi obremenili proračun države ali posredno same končne odjemalce električne energije.
Petrol naj bi sicer svojim odjemalcem do septembra zagotovil že 241 milijonov kilovatnih ur električne energije iz okolju prijaznih obnovljivih virov, s čimer bodo izpuste ogljikovega dioksida zmanjšali za kar 142 tisoč ton.