Tako na svetovni ravni kot tudi na ravni EU so okoljska vprašanja in podnebne spremembe, ki jih je omenilo 32 odstotkov anketirancev, visoko na seznamu izzivov, s katerimi se soočamo.
Ugotovitve med drugim razkrivajo, da 91 odstotkov mladih, starih od 15 do 24 let, meni, da lahko boj proti podnebnim spremembam pripomore k izboljšanju njihovega zdravja in dobrega počutja, medtem ko se v starostni skupini 55 let ali več s tem strinja 84 vprašanih. To trditev je podprlo 87 odstotkov vseh vprašanih v EU ter 90 odstotkov vseh vprašanih v Sloveniji.
Podatki kažejo tudi veliko podporo ciljem evropskega zelenega dogovora. Skoraj vsak drugi prebivalec ali prebivalka Evrope (49 odstotkov) je mnenja, da so podnebne spremembe glavni svetovni izziv za prihodnost EU, s čimer se strinja 46 odstotkov anketiranih Slovencev.
Da je treba povečati delež energije iz obnovljivih virov v našem gospodarstvu in povečati energetsko učinkovitost, meni 88 odstotkov anketiranih Evropejcev in 94 odstotkov anketiranih Slovencev. Kar 80 odstotkov vprašanih v EU ter 86 odstotkov vprašanih v Sloveniji se strinja tudi, da je pomembno, da Evropa do leta 2050 postane prva podnebno nevtralna celina ter da se spodbuja rast trga brezemisijskih in nizkoemisijskih vozil.