Energetika

Posveti o krožnem gospodarstvu v regijah

Oktobra in novembra se bo zvrstilo več regionalnih posvetov o krožnem gospodarstvu v obliki interaktivnih delavnic.
Posveti o krožnem gospodarstvu v regijah

http:Na posvetih bodo predstavili dobre prakse krožnega gospodarstva v posameznih regijah. Tovrstne dogodke organizira Partnerstvo za zeleno gospodarstvo Slovenije, ki deluje pod okriljem Kabineta predsednika Vlade RS, v sodelovanju z regionalnimi partnerji in konzorcijem izvajalcev projekta Kažipot prehoda v krožno gospodarstvo, ki ga povezuje platforma Circular Change. 

Kot pojasnjuje državni sekretar Tadej Slapnikje prehod v zeleno, krožno gospodarstvo za Slovenijo strateški cilj, usmerjen h krepitvi mednarodne konkurenčnosti gospodarstva, ob sočasnem zniževanju okoljskih tveganj in ohranjanju kakovosti življenja. 

Vlada Republike Slovenije je leta 2015 sprejela Okvirni program za prehod v Zeleno gospodarstvo in ustanovila medresorsko delovno skupino za koordiniranje aktivnosti programa - Partnerstvo za zeleno gospodarstvo Slovenije. Po besedah Tadeja Slapnika želijo partnerstvo približati tudi lokalnim in regionalnim deležnikom ter njihovim specifičnim potencialom in priložnostim, zato vanj vabijo vse deležnike na regionalni in lokalni ravni. 

Odpirajo se vrata za razvoj inovativnih zelenih tehnologij 

V teh mesecih Partnerstvo za zeleno gospodarstvo s konzorcijem izvajalcev soustvarja Kažipot prehoda v krožno gospodarstvo, praktični vodnik, ki vključuje aktivno participacijo nosilcev dobrih praks. Del procesa so regionalni posveti, s katerimi so letos pričeli ob regijskih posvetih Vlade in jih nekaj že izvedli, zdaj pa z njimi pospešeno nadaljujejo še v preostalih regijah. 

»Interaktivne delavnice so priložnost, da Kažipot zajame obstoječe krožne primere in zabeleži ovire, ki jih za uspešen prehod v krožno gospodarstvo v Sloveniji moramo še premostiti. Prehod v krožno gospodarstvo, ki pomeni v prvi vrsti učinkovitejše upravljanje z naravnimi viri, temelji na sodelovanju in omogoča razvoj inovativnih zelenih tehnologij in storitev, ter s tem umeščanje slovenskega znanja v mednarodni prostor in odpiranje novih, zelenih delovnih mest, nenazadnje pa tudi promocijo,«  še pojasnjuje Tadej Slapnik.

Več o posvetih na www.mop.gov.si