Po podatkih Eurelectrica je proizvodnja sončnih elektrarn tudi marca presegla desetodstotni delež v skupni proizvodnji električne energije, kar je v kombinaciji s povečano proizvodnjo iz jedrskih elektrarn in višjimi temperaturami prispevalo k precejšnjemu znižanju cen elektrike. Proizvodnja je bila višja tudi zaradi večjega števila sončnih dni, pa tudi dejstva, da je bilo samo v lanskem letu dodanih za kar 65 GW novih zmogljivosti sončnih elektrarn. Podatki kažejo, da je bil delež OVE v mešanici energetskih virov v EU marca kar za 15 odstotkov višji kot februarja, čeprav še vedno za odstotek nižji kot marca lani. Na drugi strani pa je bila za dva odstotka marca v primerjavi z lani višja proizvodnja nuklearnih elektrarn, katere delež v skupni mešanici je marca dosegel 26 odstotkov. Žal pa še vedno ostaja tudi precejšnja odvisnost od proizvodnje fosilnih goriv, ki je marca bila, čeprav se je na mesečni ravni znižala za 15 odstotkov, še vedno za 16 odstotkov višja kot marca lani. To posredno kaže na to, da je Evropa v obdobjih velikega povpraševanja še vedno precej odvisna od plina in premoga, to pa se negativno odraža v sami ceni električne energije.
Cene elektrike naj bi se sicer iz februarskih 126 evrov, ko je bila zabeležena nižja proizvodnja iz vetrnih elektrarn, in višjih cen plina ter povečanega povpraševanja zaradi vremenskih razmer, marca iz že navedenih razlogov znižale na 90 evrov za MWh. Kot je dejal generalni sekretar Eurelectrica Kristian Ruby pa je » Evropa še vedno preveč občutljiva na nihanja cen fosilnih goriv, zlasti v obdobjih velikega povpraševanja po električni energiji. Da bi se temu izognili, je zato nujno treba pospešiti uvajanje tehnologij za prilagajanje odjema in shranjevanje ter še naprej spodbujati sklepanje dolgoročnih pogodb o nakupu električne energije.«
Zagotovitev zadostnih zmogljivosti za zagotavljanje prožnosti je po mnenju analitikov Eurelectrica ključnega pomena tudi pri uravnoteženju vse pogostejših negativnih cen. Ker se je proizvodnja sončne energije marca povečala, so se namreč negativne cene spet vrnile, zlasti v nordijskih in zahodnoevropskih državah. Na Švedskem, na primer, so negativne cene marca zabeležili 88-krat, na Poljskem pa 55-krat.