Listine o zaključku študija na različnih programih Fakultete za energetiko skupno prejelo 49 študentov.
Na gradu Rajhenburg v Brestanici je včeraj potekala slavnostna podelitev diplom četrte generacije diplomantov visokošolskega strokovnega, univerzitetnega in magistrskega študijskega programa Energetika Univerze v Mariboru. Iz rok dekana izr. prof. dr. Bojana Štumbergerja je listine o končanju študija prejelo 26 študentov visokošolskega strokovnega, 13 študentov univerzitetnega in 20 študentov magistrskega študijskega programa Energetika.
Fakulteta za energetiko je ena najmlajših fakultet Univerze v Mariboru. Ustanovljena je bila s sklepom državnega zbora, dne 22. junija 2007, in je edina nova tehnična fakulteta v Sloveniji v zadnjih nekaj desetletjih. Fakulteta ima sedež v Krškem in stalno dislocirano enoto v Velenju. Lokacije izvajanja niso bile izbrane naključno; gre za največja energetska bazena v Sloveniji. Študenti imajo tako omogočen neposredni stik z velikimi energetskimi sistemi, kar je še dodatna prednost pri izvajanju pedagoškega in raziskovalnega dela. V okviru Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru je mogoče obiskovati visokošolski strokovni, univerzitetni, magistrski in doktorski študijski program Energetika, vsi študijski programi pa so usklajeni z Bolonjskim načinom študija, ki omogoča visoko stopnjo izbirnosti. Študenti se tako lahko v sklopu študijskega programa odločajo za izbiro dela študijskih obveznosti iz področij hidroenergetike, termoenergetike,, jedrske energetike, alternativne energetike in splošne energetike, prav tako pa lahko študijske obveznosti opravljajo na drugih visokošolskih zavodih v Sloveniji in tujini. Univerza v Mariboru ima namreč sklenjene medsebojne sporazume z univerzami po vsem svetu.
Drugače pa je na Fakulteti za energetiko, ki je prve študente prvič vpisala v študijskem letu 2008/2009, doslej diplomiralo že 201 študentov, od tega 111 rednih in 90 izrednih. (bj)
E-novice
Dvakrat na teden v svoj e-nabiralnik prejmite novosti iz
področja elektrogospodarstva.
Prijavi se
Naročite revijo
Na leto izide 6 številk revije. Cena posamezne številke je 5 EUR, celoletna naročnina pa znaša 30 EUR + DDV.
Naroči revijo