Eko sklad je v letu 2020 odobril skupaj 2671 kreditov v vrednosti 43,2 milijona evrov, kar predstavlja skoraj 82 odstotkov od 52,9 milijona evrov, kolikor je znašala skupna vrednost vseh kreditiranih investicijskih projektov oziroma naložb. Podpisanih je bilo 2127 kreditnih pogodb v skupnem znesku 38,4 milijona evrov, od tega 79 odstotkov z občani.
Eko sklad je v letu 2020 dodeljeval nepovratne finančne spodbude na podlagi zakona o učinkoviti rabi energije (URE) ter na podlagi programa Sklada za podnebne spremembe. Iz obeh virov sredstev je bilo v letu 2020 zagotovljenih 48,5 milijona evrov nepovratnih sredstev, in sicer za dvig razpisanih sredstev v okviru javnih pozivov, ki so ostali v veljavi še iz preteklih let in za šest novih javnih pozivov. Tako je bilo 33 milijonov evrov razpisanih za ukrepe URE in OVE v stavbah, 4,5 milijona evrov za okolju prijaznejša vozila v cestnem prometu, tri milijone evrov za nove naložbe v naprave za samooskrbo z električno energijo, ki električno energijo proizvajajo z izrabo sončne energije, in osem milijonov evrov za naložbe podjetij v učinkovito rabo energije. Skladno z zakonom o URE nadaljeval z zbiranjem prispevka za energetsko učinkovitost, zbranih je bilo 40,2 milijona evrov sredstev.
Eko sklad je v letu 2020 nadaljeval s promocijo ozaveščanja javnosti o naložbah, ki prispevajo k manjšemu obremenjevanju okolja in manjši rabi energije, ter koordiniral in financiral brezplačno energetsko svetovanje občanom v okviru mreže ENSVET. Izvajal je dva evropska projekta; ZERO 500 za zmanjševanje energetske revščine, v drugem projektu pa kot partner sodeluje v projektu LIFE IP Care4Climate za čim hitrejši prehod v nizkoogljično družbo.
V letu 2020 je Eko sklad izvajal naloge zbiranja in upravljanja sredstev za sanacije po zakonu o rudarstvu ki jih uporabniki rudarskih pridobivalnih prostorov vplačujejo na Eko sklad, ta pa jih hrani do končne sanacije pridobivalnega prostora. Do konca leta 2020 je bilo vplačanih 0,6 milijona evrov.