Ob robu Blejskega strateškega foruma po okrogli mizi "Skrb za jedrsko varovanje: Quo vadis?", na kateri je sodeloval tudi generalni direktor IAEA Yukiya Amano, se je ta sestal tudi z direktorjem Uprave RS za jedrsko varnost Andrejem Stritarjem. Uvodoma je direktor Stritar poudaril dobro sodelovanje z IAEA in omenil misijo OSART, ki je bila letos maja v NE Krško. Novembra pričakujejo misijo EPREV za preverjanje pripravljenosti na izredni dogodek, za leto 2021 pa načrtujejo kombinirano misijo IRRS/ARTEMIS. Napovedal je, da pričakujejo dva slovenska projekta za tehnično sodelovanje v prihodnjem ciklu tehnične pomoči.
Direktor Stritar je opisal trenutno delo URSJV pri pomoči tretjim državam pri vzpostavljanju upravne infrastrukture za jedrsko varnost. Pri tem je izpostavil pomoč iranskemu upravnemu organu pri vzpostavitvi centra za jedrsko varnost, kar URSJV izvaja v sklopu projekta tehnične pomoči Evropske komisije. Generalni direktor Amano je omenil, da IAEA sodeluje z iranskimi oblastmi pri nadzoru izvajanja Skupnega celovitega akcijskega načrta (JCPoA), ki je bil sklenjen med EU3+3 leta 2015, in okoli katerega se krešejo različna mnenja o načinu izvajanja med Iranom in ZDA. Izrazil je tudi zaskrbljenost zaradi zadnjega, šestega, severnokorejskega jedrskega poskusa, ki je po moči bistveno prekašal vse druge.
Ob koncu je generalnega direktorja Amana zanimalo tudi stanje na področju radioaktivnih odpadkov v Sloveniji. Direktor Stritar je opisal prizadevanja za gradnjo končnega odlagališča NSRAO v Vrbini pri Krškem in tudi načrtovano gradnjo suhega skladišča za izrabljeno jedrsko gorivo na lokaciji JE Krško.