V TE Brestanica, kjer so se s projekti izkoriščanja sončne energije začeli ukvarjati že pred desetimi leti, imajo nameščene tri sončne elektrarne.
Kot je razvidno na spletni strani TE Brestanica, so se z obnovljivimi viri energije začeli ukvarjati že leta 2008, ob energetski sanaciji poslovnega objekta, ko je bila v sklopu zamenjave salonitne kritine z novo, energetsko učinkovito kritino, načrtovana tudi sončna elektrarna.
Prvo sončno elektrarno, ki se nahaja na strehi poslovnega objekta in ima nazivno moč 38,08 kWp, so poimenovali MFE TEB 1. Sončni moduli proizvajalca Unisolar iz ZDA so orientirani na vzhod, zahod in jug z naklonom 5°. Sončna elektrarna je bila zgrajena in priključena na omrežje 5. februarja 2009.
Zatem pa sta bili 2. aprila 2010 zgrajeni in na omrežje priključeni še dve sončni elektrarni. Sončna elektrarna MFE TEB 2 z nazivno močjo 81,78 kWp je integrirana v streho novozgrajene avtomobilske nadstrešnice. Po pojasnilu TEB je posebnost te nadstrešnice, da nima osnovne kritine, na katero bi bili pritrjeni sončni moduli, pač pa streho tvorijo kar sončni moduli, ki hkrati opravljajo tudi funkcijo strehe (zaščita avtomobilov pred vremenskimi vplivi). Uporabljeni so bili monokristalni sončni moduli proizvajalca Asola iz Nemčije. Sončni moduli so orientirani proti vzhodu z naklonom 5°.
Sončna elektrarna MFE TEB 3 ima nazivno moč 49,9 kWp in je nameščena na strehi industrijskega objekta GPO 2. Pri njej so bili prav tako uporabljeni monokristalni sončni moduli, proizvajalec pa je podjetje Solarwatt iz Nemčije. Sončni moduli so orientirani proti jugu z naklonom 7°.
Tako kot MFE TEB 1 sta tudi sončni elektrarni MFE TEB 2 in 3 priključeni na energetsko omrežje preko transformatorja TP 20/0,4 kV TP Sigmat. Skupna inštalirana moč vseh treh sončnih elektrarn v TE Brestanica znaša 170 kWp, planirana letna proizvodnja pa 170.000 kWh, še pojasnjujejo v TEB.