Energetika

V teku javna razgrnitev o postopku priprave DPN za daljnovod 2x110 kV Kamnik-Visoko

Daljnovod bo zagotovil boljše napajanje enega izmed najpomembnejših razvojno gospodarskih območij v osrednji Sloveniji.
V teku javna razgrnitev o postopku priprave DPN za daljnovod  2x110 kV Kamnik-Visoko

Projekt izgradnje 2x110 kV daljnovoda Kamnik-Visoko obsega gradnjo nadzemnega voda od obstoječega daljnovoda 2x100 kV Primskovo-Visoko do obstoječega daljnovoda 2x110 kV Domžale-Kamnik-Mengeš ter gradnja priključnega 2x110 kV daljnovoda za vključitev načrtovane RTP Brnik, ki obsega gradnjo nadzemnega in podzemnega dela daljnovoda od načrtovanega daljnovoda Kamnik-Visoko do načrtovane RTP Brnik.

Gradnja 18 km daljnovoda, skupnega projekta družb Elektro Ljubljana in Elektro Gorenjska, je potrebna zaradi novih potreb po električni energiji ter povečanju zanesljivosti oskrbe z električno energijo na širšem obravnavanem območju. Zaradi razvojnih potencialov načrtovanega poslovno logističnega centra na območju letališča Jožeta Pučnika na Brniku je nujna zagotovitev osnovnega in rezervnega napajanja načrtovane RTP 110/20 kV Brnik, hkrati pa je novi daljnovod potreben za zagotovitev ustreznega rezervnega napajanja obstoječih RTP 110/20 kV Kamnik in RTP 110/20 kV Domžale ter za novo RTP 110/20 kV Mengeš, ki zagotavljajo energetsko napajanje enega izmed najpomembnejših razvojno gospodarskih območij v osrednji Sloveniji.

Javna razgrnitev osnutka DPN, poročila o vplivih na okolje, osnutkaokoljevarstvenega soglasja in strokovnih podlag bo potekala od 21. decembra 2015 do 24. januarja 2016 na Direktoratu za prostor, graditev in stanovanja Ministrstva za okolje in prostor in v prostorih občine Šenčur, Cerklje na Gorenjskem, Komenda in Mengeš, preko katerih poteka trasa daljnovoda.Javne obravnave v teh občinah pa bodo potekale od 7. do 13. januarja 2016 in sicer: 7. januarja ob 17. uri v prostorih občine Mengeš, istega dne ob 19. uri v prostorih občine Komenda, 12. januarja ob 15.30 v prostorih občine Cerklje na Gorenjskem ter 13. januarja ob 15.30 v prostorih občine Šenčur.

Zainteresirane javnosti ima v času javne razgrnitve možnost dajati pripombe in predloge na razgrnjeno gradivo, in sicer: pisno na mestih javne razgrnitve, po pošti na naslov Ministrstvo za okolje in prostor ter na njihov elektronski naslov. Pripombe, ki se nanašajo na gradivo v zvezi s postopkom presoje vplivov na okolje, pa lahko v pisni obliki posredujejo tudi na naslov Agencije za okolje.

Direktorat za prostor, graditev in stanovanja pri Ministrstvu za okolje in prostor, Direktorat za energijo pri Ministrstvu za infrastrukturo in Agencija za okolje bodo v roku 60 dni po zaključku javne obravnave preučili pripombe in predloge javnosti in do njih zavzeli stališče. Ministrstvo za okolje in prostor pa jih bo objavilo tudi na svoji spletni strani in jih posredovalo občinam. (pb)

Polona Bahun
O avtorju