Udeleženci bodo tako med drugim razpravljali o aktualnih temah v industriji, prisluhnili več kot 800 novim referatom s celotnega področja elektroenergetskega sistema, sodelovali na številnih delavnicah, imeli priložnost za mreženje in si ogledali razstavo globalne industrije. Na njej se bodo predstavila ključna podjetja, ki zajemajo globalni elektroenergetski sistem, in zbranim predstavila svoje najnovejše inovacije, storitve in izdelke.
Ključni izziv naslednjega desetletja je energetska transformacija, zato se bodo v uvodnem delu osredotočili na prožno razogljičenje, uvodna razprava in panel pa se bosta osredotočila na »Energijski prehod – z opremo, tehnologijo, sistemi in spajanjem trgov«.
Elektroenergetski sistem prihodnosti je ključen za razogljičeno gospodarstvo, ki bo naslavljalo podnebne spremembe. Nizkoogljični viri električne energije spodbujajo razogljičenje prometa, stavb in industrije z neposredno ali posredno elektrifikacijo. Zato je električna energija ključna sestavina obravnavanja podnebnih sprememb in zmanjševanja emisij toplogrednih plinov. Energetska industrija se hitro premika proti doseganju neto ničelnih emisij do leta 2050, temu pa so se zavezale tudi številne organizacije po vsem svetu. Medtem, ko se še naprej premikamo proti nizkoogljični družbi, je pomemben vidik tudi podnebje jutrišnjega dne. Energetska podjetja, regulatorji, oblikovalci politik in druge zainteresirane strani v panogi zato potrebujejo znanstveno utemeljene poglede na prihodnji elektroenergetski sistem in okolje, v katerem bo deloval, da bi na ta način prepoznali optimalne naložbe v prilagajanje in odpornost sistema.
Vendar bo moral biti prehod v nizkoogljično družbo pravičen, kar pomeni, da mora upoštevati koristi in zaščito, povezano s prehodom na nizkoogljično gospodarstvo, kar lahko vključuje premisleke glede proizvodnje električne energije, dobave in uporabe. Bolj trajnostna gospodarstva ne bi smela nositi prevelikih stroškov ali bremena prehoda na čisto energijo.
Uvodni del bo tako posvečen preučitvi ključnih imperativov za elektroenergetski sektor, da na pravičen način doseže elektroenergetski sistem, ki bo pripravljen na podnebne spremembe.