Vlada je izdala uredba o izdaji deklaracij za proizvodne naprave in potrdil o izvoru električne energije.
Z uredbo se področje glede deklaracij in potrdil o izvoru ureja na smiselno enak način, kot je že urejeno z uredbo o izdaji deklaracij za proizvodne naprave in potrdil o izvoru električne energije, pri čemer se ta vsebina nadgrajuje, saj je posodobljena ustrezno nadrejenim predpisom, upoštevana pa je tudi nova terminologija. V uredbi se spreminja pojem potrdila o izvoru, njegova definicija pa se širi. Slednje po novem omogoča izdajanje potrdil o izvoru ne le za električno energijo, ki je proizvedena iz OVE, ampak tudi iz drugih (konvencionalnih) virov. S to spremembo se ureditev giblje v smeri sistema popolnega razkritja. To pa bo trgovcem omogočilo pripravo novih tržnih produktov, kupcem pa dodatne možnosti glede izbire dobavitelja ali posameznega produkta, glede na njihov odnos do posameznega vira energije.
Nova uredba bo nadomestila obstoječo uredbo o izdaji deklaracij za proizvodne naprave in potrdil o izvoru električne energije, ki se za to področje še vedno uporablja. EZ-1 je v prehodnih in končnih določbah predvidel njeno uporabo do sprejema nove uredbe, zato je Ministrstvo za infrastrukturo ob upoštevanju teh sprememb pristopilo k njeni pripravi. S tem so bile v novo uredbo vključene spremembe in dopolnitve EZ-1.
Potrdilo o izvoru je sicer obvezen dokument, ki ga je morala Slovenija vpeljati v skladu z zakonodajo EU. Sistem potrdil o izvoru je bil vzpostavljen že leta 2006, na podlagi tedaj veljavnih direktiv, od leta 2011 dalje pa je sistem potrdil o izvoru usklajen z direktivo o spodbujanju uporabe energije iz obnovljivih virov. Potrdila o izvoru ureja na področju spodbujanja uporabe energije iz OVE tudi nova evropska direktiva, vendar pa na zakonski ravni ta akt še ni bil implementiran v slovenski pravni red. Rok za prenos v slovensko zakonodajo je do 30. junija 2021.
Poleg tega je vlada na seji dala soglasje k Sistemskim obratovalnim navodilom za distribucijsko omrežje električne energije, saj ta podrobno vsebinsko urejajo vsa področja, za katera je zadolžen Sistemski operater distribucijskega omrežja (SODO). Sistemska obratovalna navodila za distribucijski sistem električne energije izdela SODO in jih predložil Agenciji za energijo. Agencija je soglasje podala 22. oktobra.