Iz slovenskega združenja elektroenergetikov CIGRE-CIRED so sporočili, da ne podpirajo sprejema predlagane Uredbe o prenehanju veljavnosti Uredbe o koncesiji za reko Muro, temveč predlagajo najprej vsestransko in celovito strokovno razpravo o vseh prednostih in slabostih izrabe Mure za Republiko Slovenijo in šele nato sprejem morebitnih Sprememb in dopolnitev Uredbe o koncesiji za reko Muro.
Kot so zapisali, so prepričani, da bo sprejem Uredbe imel več negativnih učinkov, na katere splošna in še posebej okoljevarstvena javnost ni bila opozorjena. Eden od negativnih učinkov odvzema koncesije tako ne bo le izguba obnovljivega vira za proizvodnjo električne energije, zaradi česar Slovenija ne bo mogla izpolniti, ali pa bo zelo težko izpolnila zaveze glede deleža obnovljivih virov v končni rabi energije, temveč bo imela še vrsto drugih negativnih učinkov. Gradnja hidroelektrarn na Muri bi, poudarjajo v združenju, lahko ob ustrezni umestitvi imela poleg proizvodnje električne energije tudi številne druge pozitivne učinke, kot na primer zadrževanje vode na lastnem ozemlju kot dragocenega vira pitne vode in vode za namakanje, regulacijo poplav, preprečitev poglabljanja struge ter ne nazadnje razvoj obrečnega turizma, podobno kot se je ta razvil v Avstriji. Poleg tega gradnjo hidroelektrarn v celoti obvladujemo doma in tako neposredno prispeva k večji blaginji prebivalstva, medtem ko gre v primeru drugih obnovljivih virov večinoma za uvoz in s tem posredno za podporo tuji industriji.
Kot še opozarjajo v združenju, bo imela Slovenija tudi ob izrabi vseh razpoložljivih virov v prihodnje izrazite težave pri zagotavljanju preskrbe z električno energijo iz obnovljivih virov, kar je nazorno prikazano tudi v knjigi: Trajnostna energija – brez razgretega ozračja, ki obravnava Slovenijo v prilogi K Oris trajnostnih energetskih priložnosti za Slovenijo.
V primeru, da se bo kljub tem opozorilom, nadaljeval postopek sprejema Uredbe, pa je po mnenju združenja elektroenergetikov, v obrazložitvi k tej Uredbi vsaj nujno dodati nov sedmi odstavek, ki naj se glasi: »Ministrstvo ob tem ugotavlja, da s prenehanjem veljavnosti koncesijskega akta prenehajo tudi obveznosti koncesionarja družbe Dravske elektrarne Maribor, d.o.o., da izvede ukrepe določene v tretjem do devetem odstavku 4. člena Uredbe o koncesiji za rabo vode za proizvodnjo električne energije na delu vodnega telesa reke Mure od Sladkega Vrha do Veržeja. Zaradi navedenega koncendent prevzema obveznosti izvajanja ukrepov za preprečevanje poglabljanja struge reke Mure in zagotavlja pogoje za proizvodnjo zadostnih nadomestnih količin električne energije iz obnovljivih virov v skladu s sprejetimi obveznostmi, ki izhajajo iz članstva v Evropski uniji. Za ohranjanje trajne kakovostne oskrbe prebivalstva s pitno vodo bo pristojno ministrstvo nadziralo spremembe lastnosti reke Mure in v primeru poslabšanja razmer zagotovilo ustrezne protiukrepe.«