Soške elektrarne Nova Gorica so v začetku tedna podelile priznanja svojim najboljšim inovatorjem v letu 2020. Spodbujanje inovativnosti ima v družbi že dolgoletno tradicijo, zaposleni Soških elektrarn pa prejemajo priznanja za svoje zamisli tudi na regionalnih tekmovanjih. V letu 2020 je bilo v družbi SENG skupno podanih kar 39 koristnih predlogov, od katerih jih je 22 v teku, 5 je že zaključenih oziroma realiziranih, 6 predlogov se je uvrstilo v t. i. nabiralnik idej, 6 predlogov pa je bilo zavrnjenih. Po organizacijskih enotah so največ predlogov podali zaposleni iz tehničnega sektorja (21), sledili so zaposleni iz razvojnega sektorja( 12) ter zaposleni iz sektorja za ekonomiko in splošnega sektorja (oboji so podali po tri predloge).
Komisija je najboljše inovatorje izbirala v štirih kategorijah, in sicer za največjo gospodarsko korist, za najbolj inovativno rešitev, za največ realiziranih predlogov in za največ predlogov za razvojne ideje. Med zaposlenimi se je lani najbolje izkazal mag. Primož Bergoč, ki je prejel nagradi v kar dveh kategorijah, in sicer za največjo gospodarska korist s koristnim predlogom Simulacija frekvence mreže na krmilniku EGC za izvedbo kvalifikacijskih preizkusov primarne regulacije frekvence na ČHE Avče in tudi za največ izvedenih predlogov, saj so bili lani v Soških elektrarnah vpeljani kar trije njegovi predlogi.
Priznanje za najbolj inovativno rešitev je romalo v roke Edvarda Baliča za predlog Čiščenja usedlin v bazenih priprave hladilne vode.
Gregor Koron, ki je v letu 2020 podal kar 12 predlogov, pa je prejel nagrado v kategoriji za največ predlogov za razvojne ideje.
Kot rečeno, so zaposleni SENG lani tudi uspešno sodelovala na natečaju Severno Primorske gospodarske zbornice Nova Gorica za najboljše inovacije, pri čemer so za poslane tri inovacijske projekte prejeli dve bronasti in eno srebrno priznanje.
V Soških elektrarnah izpostavljajo, da je zavedanje o nujnosti nenehnega spreminjanja in izboljševanja delovnih procesov ter poslovnih rešitev postalo pomembno vodilo v njihovem delovanju. Ob tem so še posebej veseli, da se inovacijska kultura v družbi vse bolj krepi in zaposleni aktivno podajajo nove rešitve in tako prispevajo k stalnemu izboljševanju delovnih praks, hkrati pa soustvarjajo konkurenčno in stimulativno delovno okolje.