Zmagovalna dvojica,
Rita Farkas in
Zoltán Andrássy, sta predstavila rešitev, ki na inovativen način omogoča shranjevanje energije. Deluje na principu faznega prehoda materialov in prihrani 90 odstotkov prostora ter 20 do 40 odstotkov energije. Naložba se lahko povrne že v pol leta, najpozneje pa v dveh letih. Ta nova tehnologija ima več načinov uporabe: v tehnologiji globokega zamrzovanja, pri klimatizaciji bivalnih prostorov in pri pridobivanju energije iz obnovljivih virov.
Predsednik ocenjevalne žirije Łukasz Świercz, je ob podelitvi nagrade poudaril, da projekt zmagovalne ekipe rešuje enega največjih izzivov energetike: kako učinkovito shranjevati energijo.Napravo za shranjevanje energije, ki se lahko vključi v plavajočo ploščad, je predstavila tudi drugo uvrščena ekipa FLASC iz Malte, tretje uvrščena ekipa VIA ALTA iz Češke pa je razvila tehnologijo za pridobivanje biogoriva iz biološko razgradljivih odpadkov.
Na velikem finalu v Budimpešti je sicer sodelovalo dvanajst startupov, ki so se na tekmovanje uvrstili kot zmagovalci regijskih finalnih izborov, ki so potekala na Madžarskem, Poljskem, Slovaškem, Češkem, Hrvaškem, v Litvi, Latviji, Estoniji, Romuniji, Bolgariji, Grčiji in Sloveniji. Finalisti so bili izbrani izmed skupno 158 prijavljenih ekip iz 24 držav, v ožji izbor finalistov pa se je uvrstila tudi slovenska ekipa Mebius, ki si je s posebnim povabilom partnerja MOL Group prislužila udeležbo v pospeševalniku Highway®.