Zgledna družbena odgovornost TE-TOL
Anonym
/ Categories: Energetika

Zgledna družbena odgovornost TE-TOL

»Naša odgovornost je, da je ta odnos odkrit, etičen, usmerjen v razvoj in spodbudo vrednot, torej v izboljševanje kakovosti življenja na vseh ravneh, tako za naravo kot za človeka. Gre za trajen in dinamičen odnos z našim notranjim (zaposleni) in zunanjim okoljem (prebivalci, inštitucije, okolje),« pojasnjujejo v Termoelektrarni Toplarna Ljubljana, ki se je, kot smo že poročali, v začetku leta pripojila k Javnemu podjetju Energetika Ljubljana.   

Družbeno-okoljsko vlogo krepijo predvsem v okolju, v katerem kot termoenergetski objekt delujejo in na katerega imajo zaradi svoje dejavnosti največji vpliv. Tako je eden njihovih pomembnejših družbeno-okoljskih ciljev spodbujati dejavnosti, ki prispevajo oz. razvijajo zdrav način življenja. Zato že vrsto let tudi skozi različne športne, izobraževalne, humanitarne in kulturne projekte, s poudarkom na varstvu okolja oz. ekologiji, prispevajo k boljši kakovosti življenja v svojem okolju in podpirajo zdrav način življenja.  

Odgovorni za proizvodnjo 95 odstotkov toplote  

Kot je znano, je TE-TOL velik energetski objekt, ki stoji praktično v samem središču Ljubljane. Deluje 365 dni na leto in vse ure v dnevu. Primarni energent je fosilno gorivo (premog). Lokacija TE-TOL je pogojena s tem, da je TE-TOL primarni vir ogrevne toplote za daljinski sistem ogrevanja Ljubljane. Polovica vseh stavb v Ljubljani (to je 25.500 odjemalcev) je priklopljenih na vročevodni sistem, TE-TOL pa je odgovoren za proizvodnjo 95 odstotkov potrebne toplote. Torej več kot dovolj razlogov, da so družbeno odgovorni tako do sebe kot do okolja, v katerem delujejo.  

»Naša ključna naloga je, da smo zanesljivi, varni in da s svojim delovanjem čim manj obremenjujemo okolje in kakovost življenja v njem. Naša največja družbeno odgovorna praksa, ki se bo nadaljevala tudi v prihodnje, je zato izvajanje številnih aktivnosti, ki neposredno (razvojne naložbe) ali posredno (družbeno odgovorni projekti in komuniciranje) prispevajo k izboljševanju kakovosti zraka in s tem večji kakovosti bivanja v Ljubljani,« so še poudarili. (mj)    

Previous Article O TEŠ 6 v petek na izredni seji
Next Article Na območju Elektra Maribor vse več proizvodnih virov
Print
1783